Klasyczne maszynki na żyletki - ekologiczna, ekonomiczna i delikatna depilacja dla kobiet 5
Klasyczne maszynki na żyletki - ekologiczna, ekonomiczna i delikatna depilacja dla kobiet

Klasyczne maszynki na żyletki - ekologiczna, ekonomiczna i delikatna depilacja dla kobiet

 

Czy golenie jest dla Ciebie mało przyjemną koniecznością, a szybko tępiące się plastikowe maszynki irytują Cię na tyle, że najchętniej zrezygnowałabyś z tej czynności raz na zawsze? Też tak kiedyś czułam..

I postanowiłam znaleźć sposób na to, aby golenie stało się… piękne! :) Może Cię to zaskoczy, ale jest to możliwe. Możesz stworzyć z tej czynności rytuał, wypełniony chwilami relaksu i uważności dla siebie samej, swoich zmysłów i skóry. A przy okazji zadbać o środowisko i sprawić, że Twoja pielęgnacja w duchu less waste będzie bardzo ekologiczna!

Jednak zanim to się wydarzy, pierwszym punktem na Twojej liście powinno być znalezienie odpowiedniej maszynki, bo to od niej zależy tutaj prawie wszystko. Wybór doskonałej maszynki może sprawić, że kobieca depilacja stanie się przyjemnością. I nie zaproponuję Ci maszynki, która jest nowoczesnym, designerskim cudem techniki.. 

Przedstawię Ci zalety tych tradycyjnych, klasycznych i znanych od pokoleń maszynek do golenia. Takich, których używali nasi ojcowie i dziadkowie jeszcze przed epoką zalewającego nas zewsząd plastiku i jednorazówek. To maszynki na żyletki, wykonane ze stali nierdzewnej, których można używać przez wiele lat, a nawet całe życie (!). Znakomicie sprawdzą się do depilacji każdego obszaru kobiecego ciała. Są ekologiczne, ekonomiczne i delikatniejsze dla skóry. A dodatkiem jest aspekt estetyczny - są naprawdę piękne i dobrze prezentują się na łazienkowej półce!

 

Zalety maszynek na żyletki Mühle

 

 • staranny projekt i eleganckie wzornictwo,
 • najwyższa jakość i doskonale dobrane materiały: stal nierdzewna, mosiądz, szlachetna żywica,
 • ręczne wykonanie w firmie z tradycją, wieloletnim doświadczeniem i nowoczesnymi metodami produkcji,
 • świetne zbalansowanie maszynki pozwala na precyzyjne golenie każdej części ciała,
 • zaskakujące efekty golenia i depilacji - skóra jest widocznie mniej podrażniona i o wiele gładsza!
 • korzyść ekonomiczna: wieloletnie użytkowanie maszynki na żyletki jest tańsze od ciągłego kupowania i wyrzucania jednorazówek
 • przyjazność dla środowiska: wybór maszynki wielorazowej to ograniczenie wytwarzania odpadów z tworzyw sztucznych, zgodne z popularną i słuszną ideą less waste
 • duża dostępność wymiennych ostrzy - żyletek i wkładów Mach3®

 

WAŻNE! Jeśli maszynka na żyletki ma być Twoim dobrym wyborem na długie lata - koniecznie zwróć uwagę na jakość wykonania, bo produkt produktowi nierówny. Zachęcam Cię do wyboru maszynki sprawdzonej i przetestowanej. Wybranej, polecanej i dostępnej w sklepie Ekopolka nie bez powodu. Jestem pewna, że to maszynka, która zostanie z Tobą na bardzo długi czas.

W Ekopolce wybierzesz dla siebie maszynkę, która jest idealną alternatywą dla maszynek jednorazowych, a mianowicie wielorazową maszynkę niemieckiej marki Mühle.

Maszynki Mühle są tak pięknie wykonane, precyzyjnie wyważone i dobre dla skóry, że z radością dodałam je do asortymentu Ekopolki. Świetnie zbalansowana maszynka zapewnia precyzyjne golenie i jest doskonałą, znacznie tańszą w utrzymaniu alternatywą dla maszynek jednorazowych. Solidny i trwały produkt, który posłuży lata. Sama maszynka nie należy do rzeczy tanich, ale cena oczywiście wynika z najwyższej jakości: marka Muhle to producent najlepszych w Europie i luksusowych maszynek i akcesoriów do golenia.

 

Czym się kierować przy wyborze maszynki na żyletki?
Maszynki z zamkniętym i otwartym grzebieniem.

 

Cała filozofia maszynek wielorazowych zawarta jest w ich prostocie. Maszynka składa się dokładnie z 4 części: rączki, dwóch elementów głowicy i żyletki. Żyletkę umieszcza się samodzielnie pomiędzy elementy głowicy, a całość skręca z rączką - voila! Maszynka jest gotowa do użycia.

Jeśli obawiasz się ran i podrażnień po depilacji z użyciem klasycznej maszynki na żyletki, to z przyjemnością Cię uspokoję. Model, marka i jakość maszynki mają tutaj spore znaczenie i wpływ na jakość golenia! Już tłumaczę dlaczego tak jest.

Konstrukcja głowicy to najważniejszy element każdej maszynki do golenia. Od tego, czy posiada ona otwarty czy zamknięty grzebień lub czy jest asymentryczna zależy nie tylko efektywność golenia, ale i wygoda użytkownika.

Maszynki Muhle, które oferuję, są świetnie zbalansowane, a ich głowica posiada zamknięty grzebień, co oznacza, że maszynka jest bezpieczna dla skóry nawet przy częstym goleniu. Ostrze żyletki jest w niej zabudowane, redukując ryzyko zacięcia. Dolna część głowicy (tzw. belka bezpieczeństwa) stanowi jedną całość i umożliwia prawidłowe napięcie skóry z zarostem, zapewniając płaską powierzchnię golenia. Ruch maszynki jest dzięki temu precyzyjny, co umożliwia skuteczne ścinanie zarostu i tym samym redukcję  podrażnień skóry.

Maszynki tego typu, z zamkniętym grzebieniem, znakomicie nadają się do codziennego golenia i są delikatniejsze dla skóry - to obecnie najbardziej ŁAGODNE dla skóry maszynki na rynku. Stosowanie takiego typu maszynki sprawia, że skóra jest mniej podrażniona i o wiele gładsza!

Niemal wszystkie dziewczyny, które piszą do mnie o nieprzyjemnych doświadczeniach z goleniem tradycyjną maszynką - korzystały z maszynek po ojcach i dziadkach. Niestety w większości posiadają one otwarte grzebienie.

Dawne maszynki z otwartym grzebieniem mają zakończenie dolnej części głowicy kształtem przypominające grzebień, dzięki czemu możliwe jest rozczesanie i naciągnięcie włosów zarostu w momencie golenia, by uczynić je sprawniejszym. Ten rodzaj maszynki został wynaleziony na początku XX wieku. Był skierowany głównie do mężczyzn o obfitym zaroście (długie wąsy i brody były bardzo popularne w tamtym okresie). Maszynki z otwartym grzebieniem są z reguły również bardziej agresywne od ich delikatniejszych odpowiedników z zamkniętym grzebieniem. 

 

 

Co powinnaś wziąć pod uwagę podczas używania maszynek z żyletką?

 

 1. bezpieczeństwo 

  • Maszynkę, żyletki i wymienne wkłady zawsze przechowuj z dala od dzieci.
  • Chwytaj i nakładaj żyletkę trzymając ją palcami za krótsze boki.
  • Maszynkę z zamontowaną głowicą i żyletką w środku zawsze podnoś i używaj trzymając za rączkę.

 2. maszynki w spadku: po ojcu, dziadku, wujku

  • To pozytywne ekonomicznie i ekologicznie wykorzystanie starych maszynek, ALE (!) musisz być pewna, że jest to maszynka czysta, bez rdzy, czy uszkodzeń oraz ŁAGODNA, tzn. odpowiednia do częstego golenia niezbyt gęstego owłosienia.
  • Pamiętaj, że mężczyźni najczęściej korzystają z maszynek z otwartym grzebieniem, a takie maszynki są z reguły bardziej agresywne - przeznaczone do męskiego zarostu, gęstej brody, sztywnych i twardych włosków.

 3. konserwacja i utrzymanie czystości 
  • Maszynka posłuży Ci wiele lat, jeśli będziesz odpowiednio o nią dbać. Zaleca się, aby po każdym użyciu rozkręcić maszynkę, położyć np. na czystą bawełnianą ścierkę lub ręcznik i pozostawić do wyschnięcia - szczególnie jeśli maszynka nie będzie używana w ciągu kilku najbliższych dni.
  • Absolutnym minimum przy częstym używaniu maszynki jest delikatne rozkręcenie (bez rozkładania na części) i przepłukanie głowicy z żyletką.
  • Możesz zaopatrzyć się w uchwyt /stojaczek na maszynkę, który ułatwi odparowanie wody ze szczelin.
  • Ważna jest regularna wymiana żyletek. Ich koszt to około 10 zł za 10 sztuk, a żyletka służy zwykle dłużej, niż ostrze maszynki plastikowej.

 • Uwaga! Zużyte żyletki przechowuj w słoiku lub pudełku np. pustym opakowaniu po żyletkach czy też pudełku po zapałkach. Przed wyrzuceniem do kosza z odpadami zmieszanymi opisz słoik/pudełko informacją: "zużyte żyletki" i zakręć/zaklej taśmą, aby pracownik segregacji odpadów nie poranił sobie rąk. 

 

Jakie są opinie Klientek Ekopolki na temat maszynek na żyletki?

 

"Ja jestem zadowolona z mojej maszynki wielorazowej. Golenie przebiega praktycznie tak samo jak jednorazową, ale mam wrażenie, że np. w okolicach bikini pozostaje mniej podrażnień (w sumie to nie ma ich w ogóle), dzięki temu, że ostrze jest bardziej ostre."

"Używam dokładnie tego modelu - Rosegold R89. Jestem w szoku, jak wielki błąd popełniłam, goląc się jednorazówkami. Skóra nie jest ani trochę podrażniona! A żeby się zaciąć, to się trzeba porządnie postarać!"

"Uwielbiam! Mam od roku Muhle właśnie i jestem zachwycona jakością, dokładnością i łatwością użytkowania. A cena, cóż, wydatek spokojnie zwraca się w kilka miesięcy (albo i szybciej). Bardzo polecam! Btw. mąż też używa, tylko innej wersji."

"Piękna! Też od dłuższego czasu używam, na początku trochę się bałam, ale okazało się, że niepotrzebnie. Skuteczność tej wielorazowej jest nieporównywalnie lepsza! Jednorazówki są niemalże tępe przy nich."

"Śliczna! Ja kupiłam sobie maszynkę na żyletki jakieś 3 tygodnie temu i jestem baaardzo zadowolona! Długo bałam się spróbować, ale okazało się, że nie ma się czego bać. Bardzo ciężko jest się zaciąć plus maszynka na żyletki jest dokładniejsza niż te jednorazowe."

 

Maszynki wielorazowe z wymiennym ostrzem Gillette Mach3®

 

Wiele z nas może mieć obawy przed takim nagłym przejściem na żyletki, dlatego w sklepie Ekopolka znajdziesz też maszynki wielorazowe ze stali nierdzewnej z wymiennym ostrzem Gillette Mach3®.

Zasada działania maszynek z wymiennymi ostrzami Gillette Mach3® marki Mühle jest taka sama jak zwykłych maszynek tego typu, jednak to, co je wyróżnia to piękne i solidne wykonanie, dzięki czemu będą służyły przez wiele lat. Wkłady z ostrzami Mach3® mają ruchomą głowicę, trzy ostrza oraz pasek nawilżający. Jest to dla Ciebie idealny wybór, jeśli  obawiasz się stosowania maszynek na żyletki, a jednak stawiasz na jakość i ekologię.

Rączka maszynek Mühle wykonana z bardzo trwałych materiałów będzie Ci służyła przez wiele lat. Dzięki temu nie będziesz musiała kupować nowych maszynek, a jedynie wkłady z ostrzami. Odpowiednie wyważenie maszynki sprawia, że golenie staje proste, łatwe, przyjemne i… piękne!

 


Na stronach produktowych opisałam dla Ciebie podstawowe zasady i technikę golenia. Po więcej zajrzyj do wpisu: Zasady i technika golenia z użyciem klasycznej maszynki na żyletki.


Daj proszę znać, co myślisz o takiej zmianie w depilacji. Jeśli korzystasz już z tradycyjnej maszynki wielorazowej, będzie mi bardzo miło, jeśli zechcesz podzielić się z innymi wrażeniami. Czekam na Twój komentarz :)

Komentarze do wpisu (5)

17 stycznia 2020

Mam maszynkę wielorazową i nie wyobrażam sobie powrotu do jednorazówek! Na początku nieco się obawiałam o skaleczenia ale po ponad pół roku ani razu mi się nie zdarzyło zrobić sobie nią krzywdy :) Goli dokładnie, bezboleśnie no i przede wszystkim jest dużo bardziej ekologiczna! Polecam każdemu :)

11 lutego 2020

Też od dawna używam wielorazowej maszynki - nie wiem skąd to się bierze, ale skóra jest mniej podrażniona, do tego mój ulubiony dezodorant aloesowy i golenie jest wręcz przyjemnością :P

22 maja 2020

Mam maszynkę r89 już kilka lat. Niestety, na etapie przeprowadzki zawieruszyła się. W momencie, gdy ją znalazłam - blaszka zamykająca żyletkę ma wyżartą dziurę. Czy można kupić ten 1 element osobno?

29 maja 2020

Natalia, niestety nie mam możliwości sprowadzenia tego jednego elementu. Mogę Ci jedynie doradzić, żebyś wysłała zapytanie bezpośrednio do producenta maszynek - Muhle, ale domyślam się, że tu z kolei koszt dostawy z Niemiec sprawi, że będzie to nieopłacalne..

11 lipca 2021

Chciałabym zamówić tą białą, nie mogę jej znaleźć w całych Internetach.

Newsletter
Podaj mi swój e-mail, jeżeli chcesz co tydzień poczytać, co nowego i fajnego w Ekopolce ❤
Blog kategorie
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl