Pakujemy ekologicznie – sprawdź jak!

Jak pakujemy?
Co to za chrupki? Czy EKOPOLKA jest eko?

Pamiętaj o idei zero waste, kiedy kupujesz online, i wybieraj sklepy, które wkładają wysiłek w to, żeby promować naturalną pielęgnację możliwie najprzyjaźniej dla środowiska. W drogerii Ekopolka zawsze podczas pakowania Waszych zamówień zwracamy na to uwagę.

Twoja paczka z Ekopolki jest bezpieczna i bardzo zero waste! Bo ważne jest nie tylko to, co kupujesz, ale też JAK kupujesz. Dlatego wybieraj świadomie :)

1. EKOLOGICZNY SKROPAK

W ekopolkowych paczkach do wypełnienia wolnej przestrzeni między kosmetykami i zabezpieczenia opakowań stosujemy ekologiczny materiał zabezpieczający – chrupki wykonane w 100% ze składników pochodzenia roślinnego, czyli SKROPAK. Taki wypełniacz jest w 100% ekologiczny, całkowicie kompostowalny i rozpuszczalny w wodzie. Proces jego utylizacji nie powoduje zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Najlepiej rozpuścić go w dużym pojemniku lub misce przy użyciu ciepłej wody albo wyrzucić do kompostu lub pojemnika BIO – z odpadami organicznymi. A jeszcze lepiej – zachowaj go i wykorzystaj ponownie przy okazji przygotowywania jakiejś przesyłki.

2. KARTON I PAPIER ZABEZPIECZAJĄCY

Do zabezpieczenia szklanych słoiczków i delikatnych opakowań kosmetyków wykorzystujemy papier typu plaster miodu, który daje nam gwarancję, że wszystkie ekokosmetyki dotrą do Ciebie nieuszkodzone.

3. PAPIEROWA TAŚMA

Całość zaklejamy papierową taśmą kraftową.

Paczki z Ekopolki są więc w naszym odczuciu w 100% ekologiczne. Robimy, co możemy, żeby materiały opakowaniowe minimalizować, i wdrażamy kolejne pomysły na paczki jeszcze bardziej EKO. Bardzo chętnie przeczytamy o Twoich propozycjach. Daj nam znać, jeśli masz jakieś spostrzeżenia, sugestie, pytania.

A jeśli coś jest dla Ciebie ważne, np. nie chcesz otrzymywać próbek kosmetyków – napisz nam o tym w komentarzu do zamówienia. Każdą taką wiadomość bierzemy zawsze pod uwagę!

 


Jeśli chcesz zapytać o produkty, zamówienie, zwrot czy reklamację – skontaktuj się z nami:

Udzielimy Ci wszelkich niezbędnych informacji i odpowiemy na Twoje zapytanie najszybciej, jak to możliwe.

Podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami i potrzebami! Cały czas staramy się poszerzać nasz asortyment, usprawniać działania i polepszać jakość usług, abyście byli zadowoleni i korzystali z produktów dopasowanych do swoich potrzeb.

Bądź na bieżąco!
Sprawdź, co dzieje się na naszym profilu na FB www.facebook.com/ekopolka
i na zapleczu Ekopolki na Instagramie www.instagram.com/ekopolka

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl