Chcesz dowiedzieć się więcej na temat naturalnych szamponów w kostce?
➡️ Zajrzyj do artykułu Szampony w kostce - zalety, skład, instrukcja użycia, sposób przechowywania i efekty działania
Dlaczego warto zastąpić szampon tradycyjny
- piwnym szamponem w kostce z Nowej Kosmetyki?
- Szampon w kostce jest kosmetykiem bezśmieciowym – używając szamponowej kostki, wprowadzasz w obieg o jedną plastikową butelkę mniej
- Szampon w kostce nie zawiera w składzie SLS, SLES, SCS (obecnych w drogeryjnych szamponach w płynie), które są pochodnymi ropy naftowej i mogą działać na skórę drażniąco
- Szampon w kostce nie zawiera w składzie mydła – dzięki czemu nie musisz po umyciu włosów stosować octowej płukanki, aby zakwasić włosy (jak to ma miejsce w przypadku mydeł w kostce)
- Szampon w kostce zawiera wyłącznie roślinne składniki i jest nietestowany na zwierzętach, jest więc doskonałym wyborem dla wegan i wegetarian
- Szampon w kostce jest kosmetykiem bardzo wydajnym - wystarcza nawet do 50 użyć. Jeśli używasz go co drugi dzień, będzie Ci służył przez 3 miesiące! :)
- Szampon w kostce jest idealnym wyborem na podróże dalekie i bliskie, bo zajmuje w bagażu mało miejsca i możesz nim umyć całe ciało
Składniki aktywne szamponu w kostce "Podchmielona kostka szamponowa" z manufaktury NOWA Kosmetyka:
- SCI (Sodium Cocoyl Isethionate) – najpopularniejszy w stałych szamponach środek myjący, jeden z najłagodniejszych anionowych detergentów i najdelikatniejszy dostępny na rynku sufrakant, którego bazą są kwasy tłuszczowe oleju kokosowego, co w efekcie daje wiele korzyści dla włosów i skóry. Daje gęstą, luksusową pianę, także w twardej wodzie. Jest anionowym środkiem powierzchniowo czynnym - świetnie rozpuszcza zanieczyszczenia, nie wysuszając skóry. Bardzo łagodny dla włosów, skóry i oczu. Oczyszcza, odświeża, daje przyjemne, jedwabiste uczucie na skórze. Nabłyszcza i stabilizuje. Jest dobry dla każdego typu skóry i włosów. Przyjazny dla środowiska, biodegradowalny.
- Mąka żytnia - poza nawilżającym działaniem, które zawdzięcza polisacharydom, absorbuje też zanieczyszenia, a nawet sama w sobie myje włosy (dzięki zawartości naturalnych detergentów - saponin)
- Alkohol cetylowy (Cetyl Alcohol) – użyty w kosmetykach do włosów nadaje im puszystości i blasku, a skórę nawilża i wygładza. W szamponach do włosów używany jest także dla zagęszczenia i stabilizacji piany. W odróżnieniu od alkoholu etylowego, jest to ,,dobry" alkohol, który utrzymuje nawilżenie włosów, chroni je i wygładza.
- Olej lniany - odżywczy, bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe, odbudowuje lipidową otoczkę włosów. Szczególnie lubią go włosy o wyższej porowatości, wymagające i suche.
- Piwo - które dodaje objętości, a do tego dostarcza pielęgnacyjnego koktajlu humektantów i protein. Uspokoimy jeszcze tylko, że pozbywamy się z niego alkoholu.
- Sok z owoców dziej róży - nawilżający, a przy tym solidnie kwasowy, dzięki czemu pozostawia włosy nabłyszczonymi i miękkimi.
- Ferment z rzodkwi - jeden z nielicznych składników o działaniu konserwującym i antybakteryjnym, który jest tak naturalny i tak nawilżający zarazem! Pielęgnujący konserwant, który regularnie stosowany, zwiększa nawilżenie naskórka.
- Skwalan - emolient, składnik wyodrębniony z oliwy z oliwek: jedwabisty, gładki, odżywczy, ale i leciutki. Na twarzy czyni cuda, a we włosach spisuje się równie godnie.
- Olejek eteryczny ze słodkiej pomarańczy - nadaje kostce delikatny, przyjemny zapach