Filtry na telefon

Pokaż Filtry

Ukryj Filtry

Typ skóry

ASOA - Hydrolat z kwiatu manuka ASOA - Hydrolat z kwiatu manuka
Producent: ASOA
Cena:

32,00 zł

szt.
zobacz więcej
ASOA – Krem do twarzy Odżywcza Goja ASOA – Krem do twarzy Odżywcza Goja
Producent: ASOA
Cena:

129,00 zł

szt.
zobacz więcej
ASOA – Krem-maseczka Algi morskie ASOA – Krem-maseczka Algi morskie
Producent: ASOA
Cena:

49,00 zł

szt.
zobacz więcej

Kosmetyki naturalne według typu skóry

Określenie typu i podtypu(-ów) skóry to podstawa prawidłowej pielęgnacji. Powinnaś to zrobić, jeszcze zanim wybierzesz i kupisz pierwszy kosmetyk naturalny. Jest to ważny etap, ponieważ wiedza na temat rodzaju Twojej skóry, jej cech i potrzeb pomoże Ci ułożyć plan pielęgnacji oraz dobrać do niego właściwe kosmetyki.

Dlaczego kosmetyki są podzielone ze względu na typ skóry?

Każda z nas ma inny rodzaj skóry. Wyróżnia się cztery główne typy: normalna, sucha, tłusta i mieszana. Każdy z nich ma inne cechy i wymaga innego traktowania, np. skóra tłusta ma tendencję do wydzielania nadmiernej ilości sebum, przez co się błyszczy, za to skóra sucha daje uczucie ściągania i może się lekko łuszczyć. Dlatego właśnie kosmetyki powinno się wybierać, uwzględniając typ skóry, do jakiej mają być stosowane.

Dlaczego określenie typu skóry jest ważne?

Jeśli poznasz typ i podtyp(y) swojej skóry, będziesz w stanie poznać jej potrzeby, a dzięki temu dużo łatwiej ułożysz plan codziennej pielęgnacji. Uchroni Cię to przed niewłaściwym doborem kosmetyków oraz stratą pieniędzy. Znając wymagania skóry, będziesz mogła trafnie określić, czy stosowanie danego kosmetyku będzie skuteczne. Codzienna pielęgnacja właściwymi kosmetykami naturalnymi w końcu stanie się efektywna, będzie rozwiązywała kolejne problemy skórne oraz poprawi wygląd Twojej skóry.

Typy skóry a podtypy – jak poznać swoją skórę?

Skóra ma swój określony typ, jeden z czterech głównych, ale można jej przypisać także podtypy. Cera może być naczynkowa, trądzikowa, wrażliwa, odwodniona czy dojrzała. Podtypów można mieć więcej niż jeden, może być tylko jeden lub nie będziesz miała żadnego. Aby poznać swój typ i podtyp skóry, warto sprawdzić, czym każdy z nich się charakteryzuje, i bacznie obserwować swoją skórę.

Dowiedz się więcej o tym, jak dbać o skórę, na blogu Ekopolki. Czekają tam na Ciebie artykuły, z których nauczysz się, jak ułożyć plan pielęgnacji dla danego typu skóry. Zajrzyj do zakładki „Pielęgnacja według rodzajów skóry” na blogu i poznaj sposoby na ułożenie planu pielęgnacji z użyciem kosmetyków naturalnych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl