Wakacyjna kosmetyczka podróżna – krótki poradnik jak pakować kosmetyki na wyjazd

0
Wakacyjna kosmetyczka podróżna – krótki poradnik jak pakować kosmetyki na wyjazd

Wakacyjna kosmetyczka podróżna – krótki poradnik jak pakować naturalne kosmetyki na wyjazd

 

Sezon urlopowy rozkręca się na dobre. Polska otwiera granice, ale jestem przekonana, że egzotycznych wycieczek w tym roku nie będzie. Będzie za to urlop w kraju! Będą sielskie wakacje w najpiękniejszych regionach Polski, beztroski wypoczynek w domku letniskowym, dłuższa wyprawa z plecakiem, krótka wizyta u rodziny, wypad do dawno niewidzianych znajomych! Dobra organizacja i sprawne pakowanie na wyjazd mogą nam znacznie uprzyjemnić tegoroczny urlop, na który wszyscy czekaliśmy!

Po tej nienaturalnej izolacji od świata jestem totalnie spragniona pieszych wycieczek po górskich szlakach, wiatru we włosach na rowerowych przejażdżkach, kawy w uroczych knajpkach, grzebania z dziećmi w nadmorskim piasku i odkrywania nowych urokliwych miejsc na mapie naszej pięknej Polski. Dla mojej rodziny każdy wolny weekend oznacza latem pieszą wycieczkę w pobliskich Beskidach i długie rowerowe trasy po okolicznych lasach. W czerwcu obieramy kierunek Góry Stołowe, w lipcu Morze Bałtyckie, w sierpniu Warmia i Mazury. A jesienią może.. Bieszczady? Od lat podróżujemy głównie po Polsce i bardzo się cieszę, że w tym roku wszyscy będziemy tak odpoczywać :)

Pakowanie walizki, zwłaszcza na wyjazd rodzinny i letnie wakacje, to duże organizacyjne wyzwanie. Od zawsze za bagaż całej naszej czwórki odpowiadam ja - tak ustaliliśmy, bo jestem w tym dobra i to lubię. Kręci mnie organizowanie rodzinnych wyjazdów, planowanie wycieczek i miejsc do zwiedzania, wybieranie górskich szlaków i wyszukiwanie apetycznych knajpek. (Mąż odpowiada za przygotowanie samochodu i transport, sprzęt foto, elektroniczny i ładowarki, a ja cieszę się, że mam to z głowy :)) Lata temu, przy pierwszym dziecku, przed każdym wyjazdem towarzyszyła mi niepokojąca myśl: czy na pewno o wszystkim pamiętałam? Czy zabiorę wszystko co niezbędne dla siebie, dla synka? I co najważniejsze – czy dopnie się walizka, a w przypadku lotu samolotem - czy nie przekroczę limitu bagażu? Miałam wtedy 22 lata, więc ogarnianie rodzinnych wycieczek zaczynałam bardzo wcześnie :)

Ponieważ sezon na krótkie i długie wyjazdy właśnie się zaczyna, warto poznać wszystkie triki i podpowiedzi związane z podróżowaniem.

 

Jak spakować rodzinę na wakacje?

 

Pakowanie walizki na wyjazd to nie lada sztuka, zwłaszcza jeśli na urlop jedzie kilkuosobowa rodzina. Jak zatem spakować wszystkie potrzebne ubrania, kosmetyki, akcesoria, leki i materiały opatrunkowe, by niczego nie zabrakło, a całość nie zajmowała za dużo miejsca? 

Od kilku lat, pakując się na wakacje, kieruję się poniższymi zasadami:

  1. Stwórz uniwersalną listę rzeczy do spakowania, którą wykorzystasz teraz i przy kolejnych wyjazdach. Dzięki temu nie zapomnisz o  ładowarkach, przejściówkach, soczewkach, okularach, suszarce do włosów, dokumentach czy niezbędnych lekach. Miej listę zawsze przy sobie np. w telefonie.
  2. Przemyśl sobie, czego naprawdę potrzebujesz, co będziesz robić na wyjeździe i stwórz plan na te kilka wakacyjnych dni, uzupełniając swoją uniwersalną listę. Za każdym razem, kiedy pomyślisz o czymś, o czym chcesz pamiętać w trakcie pakowania – zapisz to!
  3. Pamiętaj, żeby łączyć ubrania w zestawy tak, by wszystko do siebie pasowało i umożliwiało tworzenie wielu kombinacji. Niech na jedną parę szortów/spodni/spódnicę przypadają 2-3 koszulki/bluzki/t-shirty. Zminimalizuj liczbę dodatków, nie zapominając o spakowaniu nakryć głowy, okularów przeciwsłonecznych i kurtek przeciwdeszczowych (w Polsce bywa ekstremalnie! :))
  4. Postaw na dwie - trzy pary butów dla jednego członka rodziny - wygodne, przetestowane, na niskim obcasie - sprawdzą się doskonale podczas pieszych wędrówek i zwiedzania.
  5. Na wierzch bagażu spakuj rzeczy, które mogą Ci się przydać pierwszej nocy. Kiedy dotrzesz na miejsce i będziesz zbyt zmęczona, aby się w pełni rozpakować - nie zrobisz bałaganu. A jeśli czeka Cię nocleg w trakcie podróży, nie będziesz musiała wypakowywać całej zawartości torby w poszukiwaniu szczoteczki do zębów, ręcznika czy piżamy!
  6. Jeśli jedziesz w daleką podróż lub Twój bagaż jest wyjątkowo cenny, przed wylotem zrób zdjęcie zawartości. W przypadku utraty bagażu, na podstawie zdjęcia łatwiej będziesz mogła ustalić i ocenić zawartość walizki, zgłosić zaginione rzeczy czy oszacować wysokość ewentualnego odszkodowania. Dodatkowo na kartce z adresem przyczepionym do bagażu zapisz również swój adres e-mail, nr telefonu czy nawet namiar na swój profil na Facebooku. W razie zagubienia bagażu pomoże to w szybkim skontaktowaniu się z Tobą.
  7. Zapisz wszystkie ważne informacje - numery paszportu, dowodu, ubezpieczenia, informacje podróżne, numery rezerwacji, adresy zameldowania oraz telefon alarmowy, a także zrób kopie/skany dokumentów. To wiele ułatwi w kryzysowej sytuacji – wyślij je sobie na maila, zapisz w telefonie i zostaw zaufanej osobie. W razie kradzieży, zagubienia lub zniszczenia informacje te będą dla Ciebie stosunkowo łatwo dostępne. 
  8. Przygotuj wielorazowe akcesoria ekologiczne: dużą, bawełnianą torbę na plażę i pikniki, pojemny plecak wycieczkowy, dwie materiałowe siatki na zakupy, pojemniki i woskowijki na drugie śniadanie i przekąski, bidon lub butelkę na wodę, wielorazowy kubek na kawę, wielorazowe metalowe słomki.

Nawet jeśli limit wagowy bagażu jest duży, albo bagażnik Twojego samochodu niesamowicie przestronny, nie oznacza to, że musisz go w pełni wykorzystać. Pakuj tyle ile jesteś w stanie udźwignąć i tylko tyle, ile naprawdę potrzebujesz i wykorzystasz. W skrócie: pakuj się mądrze i lekko.

 

Jak sprytnie spakować wakacyjną kosmetyczkę?

 

Zwykle sporą część wakacyjnego ekwipunku stanowią kosmetyki i apteczka. Jak więc spakować się tak, żeby czuć się komfortowo z tym, co zabraliśmy, a nasz bagaż odpowiadał naszym potrzebom? Jak spakować kosmetyczkę rozsądnie, by nie zajmowała dużo miejsca w walizce i jednocześnie niczego nie brakowało?

W tym artykule przeczytasz o moich 10 sprawdzonych patentach na wakacyjną kosmetyczkę, które pomogą Ci uniknąć niepotrzebnego stresu związanego z pakowaniem i pozwolą w pełni cieszyć się zaplanowanym urlopem!

Sama stosuję te sposoby już od kilku lat przy okazji każdego wyjazdu z dwójką dzieci (5,5 i 10 lat) - widzę ich efekty i odczuwam dużą różnicę w jakości pakowania. Zastosowanie kilku z tych wskazówek zagwarantuje Ci więcej przestrzeni w bagażu, choćby na ekologiczne akcesoria wielorazowe na wyjazd czy przywiezienie pamiątek.

Jestem pewna, że część z Was z ogromną ulgą przyjęła wiadomość o otwarciu granic, mając na uwadze planowany z wyprzedzeniem urlop. Być może właśnie szykujesz się do wyjazdu na zagraniczne wakacje! W takiej sytuacji rady dotyczące pakowania kosmetyków będą dla Ciebie szczególnie pomocne.

Ogromną zaletą wykorzystania tych pomysłów jest mniejsza objętość i waga bagażu, co w przypadku podróżowania samolotem, pociągiem czy autokarem jest niesamowicie ważne. Mniej rzeczy to:

  1. mniej pakowania i rozpakowywania,
  2. mniejszy bagaż i mniej dźwigania,
  3. większy porządek w wakacyjnej łazience,
  4. w przypadku podróży samolotem - mniejszy koszt.

Moja porada: Co ważne, przed wyjazdem warto też wykonać kilka zabiegów pielęgnacyjnych, by na wakacjach nie martwić się o swój wygląd i poczucie komfortu. Zaplanuj na kilka dni przed wyjazdem manicure i pedicure, wizytę u fryzjera, dokładny peeling całego ciała i twarzy, co pozwoli Ci ograniczyć ilość potrzebnych akcesoriów i kosmetyków.

 

 

10 sposobów na pakowanie kosmetyków na wyjazd

 

  • Kosmetyczny minimalizm na wakacjach - Twoja skóra też zasługuje na odpoczynek

Lato to czas odpoczynku - także dla skóry. Od tego założenia powinnyśmy zacząć pakowanie wakacyjnej kosmetyczki. W przypadku wakacyjnych kosmetyków mniej naprawdę znaczy lepiej. I choć całym sercem uwielbiam wieloetapowy azjatycki rytuał pielęgnacji - na urlopie chcę cieszyć się kosmetycznym minimalizmem.

Zachęcam Cię do ograniczenia ilości kosmetyków na wakacjach. Być może na tygodniowy urlop nie musisz koniecznie zabierać wszystkiego, czego używasz na co dzień? Pomyśl z czym rozstaniesz się bez żalu na kilka lub kilkanaście dni. Nie namawiam do zaniedbywania pielęgnacji, ale czasowy minimalizm kosmetyczny może się Twojej skórze bardzo przysłużyć.

  • Naturalne kosmetyki wielozadaniowe i 2w1

Niektóre z kosmetyków możemy wykorzystać na różne sposoby. Na rynku kosmetyków naturalnych dostępne są kremy do ciała, których możesz użyć także do twarzy (uwaga na składniki potencjalnie komodogenne). Delikatnym szamponem umyjesz całe ciało, a wielofunkcyjne mydło z dobrym składem sprawdzi się zarówno do mycia ciała, depilacji, jak i oczyszczania twarzy. Zamiast osobnych butelek z żelem pod prysznic i szamponem dla dzieci wybierz produkt, którego możecie używać do mycia ciała i włosów. 

Moje propozycje wielozadaniowych kosmetyków naturalnych:

Staram się zabierać ze sobą jak najwięcej kosmetyków, które można wykorzystać na kilka sposobów. Świetnie sprawdzają się naturalne mydła i szampony w kostkach z polskich manufaktur, lekkie kremy nawilżające, żel aloesowy, olejki, hydrolaty i masła roślinne, aksamitne balsamy do ciała i kremy BB.

  • Przelewanie eko kosmetyków do mniejszych pojemniczków

Osobiście zawsze staram się, żeby opakowania kosmetyków na wyjazd były jak najmniejsze. Z tego powodu przez cały rok odkładam zużyte opakowania kosmetyków o małych pojemnościach i mini wersji produktów. Nawet jeśli skończy mi się tonik czy krem w małym opakowaniu, to zostawiam opakowanie i przed kolejną podróżą po prostu je uzupełniam. Zużyte słoiczki i butelki zyskują drugie życie i specjalne przeznaczenie na "odlewki" kosmetyków, które chcę zabrać ze sobą w podróż. 

Zachęcam Cię do wykorzystania opakowań po zużytych kosmetykach, zamiast kupowania specjalnych podróżnych buteleczek z plastiku. Świetnie sprawdzą się tu mniejsze szklane słoiczki po miniaturach produktów, jakie oferuje m.in. Mokosh, Iossi i Asoa. Takie buteleczki i słoiki świetnie wpisują się w trend ecofriendly - są wielorazowego użytku, można je umyć i zostawić na kolejne wyjazdy.  Pamiętaj jedynie o dobrym zabezpieczeniu szkła w bagażu - słoiczki możesz wsunąć do zrolowanych skarpetek :)

Muszę tu też wspomnieć o możliwości zastąpienia ciężkiej butelki z szamponem w płynie - metalowym pojemniczkiem z szamponem w kostce. Szczerze polecam Ci szampony marki Herbs&Hydro - są bardzo wydajne, dobrze się pienią, delikatnie i skutecznie oczyszczają i sprawiają, że włosy są świeże, sypkie i optymalnie nawilżone. Możesz wybrać spośród 5 rodzajów, dopasowując szampon w kostce do potrzeb swoich włosów.

  • Gotowe zestawy podróżne kosmetyków naturalnych

Niektóre marki oferują gotowe zestawy podróżne, które zawierają przemyślaną kompozycję kosmetyków niezbędnych w podróży. Takie zestawy posiada w ofercie np. polska marka Mokosh:

Przy okazji zakupu takiego zestawu zyskujesz wygodną kosmetyczkę podręczną. A słoiczki po zużytych kosmetykach koniecznie pozostaw do uzupełnienia na kolejny wyjazd!

  • Pojedyncze miniaturki kosmetyków z dobrym składem - tzw. minisy

My kobiety doskonale wiemy, że kosmetyczka potrafi być najcięższym elementem w naszej walizce. Polubmy więc kosmetyki w niepełnowymiarowych opakowaniach - są lżejsze i zajmują zdecydowanie mniej miejsca.

Wiele polskich marek i małych manufaktur oferuje swoje produkty w mniejszych pojemnościach, tak zwane minisy albo miniaturki. To jednocześnie dobra okazja, by je przetestować.

  • Krem do twarzy Aksamitna Róża Iossi 15 ml - pozostawia skórę aksamitnie gładką i mocno nawilżoną. Wspierać naturalną regenerację skóry, redukuje drobne linie i zmarszczki. Doskonały do cery suchej, odwodnionej, wrażliwej i dojrzałej.
  • Krem do twarzy Naffi Iossi 15 ml - delikatny w konsystencji i skuteczny w działaniu, dogłębnie nawilża i odżywia nawet najwrażliwszą skórę twarzy. Łagodzi podrażnienia i przyspiesza regenerację naskórka. Świetny do skóry mieszanej, problematycznej i naczynkowej.
  • Serum do twarzy rozświetlające Dzika róża Iossi 10 ml - ma bardzo wszechstronne działanie: przeciwstarzeniowe, rewitalizujące i rozjaśniające. Chroni również przed wpływem promieni UV i wspiera regenerację podrażnionej skóry.
  • Krem pod oczy Zielona herbata Mokosh 15 ml - świetnie sprawdza się również do codziennej pielęgnacji twarzy, więc to jednocześnie kosmetyk 2w1, który zastąpi krem na dzień i na noc.
  • Krem do twarzy Wygładzająca Figa Mokosh 15 ml - lekka, szybko wchłaniająca się formuła, bez uczucia tłustego filmu na skórze, pozostawia przyjemne, nawilżone wykończenie bez świecenia.
  • Krem do twarzy Regenerująca Malina Mokosh 15 ml  - chroni skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, zapewniając jednocześnie intensywne odżywienie skóry twarzy na dzień i na noc
  • Próbki otrzymane na targach kosmetyków naturalnych i w przesyłkach z eko sklepów

Często zamawiając zakupy w drogeriach internetowych dostajemy wartościowe próbki bardzo dobrych kosmetyków. Dobrze jest kolekcjonować je właśnie pod kątem wyjazdu. Oczywiście może to być też ryzykowne, jeśli weźmiemy ze sobą próbkę zupełnie nieznanego produktu i na wakacjach okaże się, że kompletnie się nie sprawdza. Dlatego jeśli próbki - to raczej sprawdzonych kosmetyków, dobrze nam znanych producentów lub takich bardziej "bezpiecznych" produktów, jak balsam, szampon czy żel pod prysznic.

Jeśli wyjeżdżasz, a nie masz akurat próbek na stanie, niektóre z produktów są dostępne w wygodnych, lekkich saszetkach. Przykładowo:

  • Zakup kosmetyków na miejscu, u celu podróży

Jeśli masz pewność, że na miejscu pobytu kupisz dobre kosmetyki, to również jest pewien sposób, by zabrać mniej, a przy tym przywieźć ze sobą kosmetyczną pamiątkę. W przypadku niektórych kierunków, jak Grecja, Maroko czy Indie wręcz warto zostawić sobie miejsce na nowości. Dla mnie ciekawymi europejskimi rynkami kosmetyków naturalnych i organicznych są Australia, Niemcy i Wielka Brytania!

  • Dzielenie się kosmetyczką ze współtowarzyszami podróży 

Jadąc na urlop w gronie kilku znajomych osób, warto podzielić się kosmetykami do zabrania. Jedna osoba bierze szampon, druga żel pod prysznic itd. Oczywiście pod warunkiem, że macie podobne preferencje kosmetyczne i cenicie kosmetyki z dobrym składem.

Ja zwykle na dłuższe wyjazdy kosmetyki do ciała i włosów (szampon, żel i balsam) biorę w normalnych opakowaniach, bo korzysta z nich cała nasza rodzina. Z racji mojego ogromnego zamiłowanie do naturalnych kosmetyków i chęci zarażania tym innych - bardzo lubię dzielić się swoją kosmetyczką z rodziną i znajomymi :)

  • Sprawdzenie, które kosmetyki będą dostępne na miejscu

W hotelowych łazienkach często możemy znaleźć mydło, szampon i żel pod prysznic. Przed wyjazdem warto więc sprawdzić jakie kosmetyki oferuje hotel na miejscu. Rzadko kiedy są to świetne składy, ale może należysz do osób które przymykają na to oko na urlopie? Zdradzę Ci, że zdarzyło mi się na wyjeździe znaleźć w hotelowej łazience świetne, organiczne kosmetyki!

Jednak jeśli masz wrażliwą skórę, a hotel do którego się wybierasz nie jest hotelem pięciogwiazdkowym oferującym naprawdę świetne kosmetyki - polecam Ci zabrać sprawdzone produkty ze sobą. Jeśli jedziesz do rodziny, być może nie będzie problemu z używaniem przez kilka dni niektórych z ich kosmetyków? Warto zapytać o to wcześniej :)

  • Używanie delikatnych kosmetyków wspólnie z dzieckiem

Jeśli na wakacje wybierasz się z dzieckiem, możesz spokojnie podbierać mu jego łagodne kosmetyki do mycia i pielęgnacji! Szamponem delikatnie oczyścisz także swoje włosy, żel lub mydełko z pewnością doskonale spełnią swoją rolę, a po balsamie dla dzieci Twoja skóra będzie nawilżona i miękka.

 

Jaki krem do opalania zabrać na wakacje?

 

W wakacje zabezpieczanie się przed słońcem jest niezbędne, szczególnie kiedy wypoczywasz w bardzo nasłonecznionych regionach! Chwila zapomnienia to zaczerwieniona i poparzona skóra oraz znaczne pogorszenie stanu cery. Naturalny i stabilny filtr UV to gwarancja bezpieczeństwa Twojej skóry.

Jak chronić skórę przed promieniowaniem słonecznym? W tym miejscu podlinkuję Ci za kilka dni osobny artykuł o naturalnej ochronie UVA/UVB i preparatach przeciwsłonecznych, które nie szkodzą rafie koralowej i innym organizmom wodnym.

Nadmienię tylko, że najważniejsze to prosty, dobry i naturalny skład oraz zawartość filtrów mineralnych z wysokim faktorem SPF. Polecam Ci też zaopatrzyć się w olej z pestek malin, który będzie dodatkowym zabezpieczeniem skóry przed promieniami słonecznymi. Wiele źródeł podaje, że olej z nasion malin posiada naturalny filtr o wartości nawet SPF 50, jednak ja jestem ostrożna w takich tezach. Z pewnością olej malinowy jest w 100% naturalny, jednak nie jest wystarczający do ochrony skóry przed promieniowaniem UVA i UVB, dlatego niech służy Ci tylko jako uzupełnienie ochrony przeciwsłonecznej.

Ważne! Zanim okryjesz swoją skórę filtrem ochronnym - wystaw się na kilkanaście minut na słońce, aby zaczerpnąć witaminy D, której wchłanianie jest skutecznie blokowane przez działanie kremów z filtrem.

 

Makijaż na wakacjach - jak malować się latem?

 

Kosmetyki kolorowe, ciężkie, kryjące podkłady i środki do stylizacji włosów – jeśli możesz, najlepiej zostaw je w domu. Wakacje to idealny moment na zrobienie sobie przerwy od rzeczy używanych na co dzień.

Naturalnie, jeśli miałabyś czuć się niekomfortowo z powodu niewyprostowanych włosów czy niepodkreślonego oka, lepiej zabierz te rzeczy ze sobą. Jednak jeśli czujesz, że z chęcią zrobisz sobie taką przerwę, zostaw zbędne kosmetyki w domu i poczuj się wolna jak nigdy! Twoja skóra i włosy odpoczną, a Ty zajmiesz się ważniejszymi sprawami :)

A jeśli lubisz się malować - spróbuj chociaż ograniczyć ilość kosmetyków kolorowych, które ze sobą zabierasz i przekonaj się do lekkich formuł. Jeśli nie chcesz rezygnować z makijażu na wyjeździe - mam dla Ciebie ciekawe propozycje zmniejszenia rozmiarów kosmetyczki. Przede wszystkim, wielu kosmetyków możesz używać na różne sposoby. Jakie są możliwości?

  • Krem koloryzujący BB z filtrem przeciwsłonecznym zamiast ciężkiego podkładu i lepkiego plażowego kremu z filtrem nakładanego na twarz
  • Lekki błyszczyk o pastelowym odcieniu, który umiejętnie nałożony na kości policzkowe może zastąpić róż do policzków
  • Brązowy cień do powiek posłuży Ci również do podkreślenia brwi – zwróć szczególną uwagę na odcień
  • Bronzer do konturowania możesz wykorzystać także jako cień do powiek
  • Rozświetlacz zastąpi odświeżający spojrzenie cień do powiek (spróbuj go też nałożyć w sam wewnętrzny kącik oka)
  • Korektor pod oczy sprawdzi się doskonale w roli bazy pod cienie do powiek
  • Dobrze napigmentowany cień do powiek sprawdź w roli eyelinera

Dzięki takiemu wykorzystaniu naturalnych kosmetyków do makijażu zminimalizujesz  swoją wakacyjną kosmetyczkę. Również rozmiary samych kosmetyków mają tutaj duże znaczenie - wybierz poczwórną paletkę, zamiast kilku pojedynczych cieni, postaw na puder w kompakcie i rozważ zakup miniaturki tuszu do rzęs lub pomadki.

Ja jestem zwolenniczką pełnego wakacyjnego luzu i unikam makijażu na urlopie. Jeśli chodzi o moje kosmetyki do makijażu, to zabieram na wyjazdy tylko jeden wielofunkcyjny produkt, którego używam na co dzień i przez cały rok. Lekki krem BB z filtrem SPF 50 Clochee jest idealnym rozwiązaniem na lato - ma świetny skład, dba o zdrowie skóry, chroni przed promieniowaniem UV i całkowicie zastępuje mi podkład i puder.

 

Jakie są moje must have na wakacyjny wyjazd?

 

Mam kilka swoich typów kosmetyków, które muszę zabrać ze sobą na wyjazd i nie chodzę tu na kompromisy. Oto lista produktów, które w mojej podróżnej kosmetyczce mają swoje stałe miejsce:

  1. dwa preparaty do oczyszczania skóry, np. olejek lub balsam myjący + pianka, płyn micelarny lub żel do mycia twarzy
  2. hydrolat w butelce z atomizerem - pozwala na szybkie odświeżenie oraz nawilżenie skóry, a także z powodzeniem zastępuje tonik do twarzy
  3. serum regenerujące na noc - by ukoić skórę narażoną na działanie niekorzystnych czynników, takich jak wiatr, słońce, słona morska woda, klimatyzacja, długa podróż, suche powietrze w samolocie
  4. intensywnie nawilżający krem o lekkiej konsystencji – doceniam go po całym dniu na słońcu i nie obciąża skóry w ciągu dnia
  5. krem koloryzujący BB Clochee - matujący SPF 50 lub rozświetlający SPF 30 - lubię obie wersje i stosuję naprzemiennie, jednak latem częściej wybieram wersję matującą, która zastępuje podkład i filtr do twarzy
  6. kosmetyk do ciała i twarzy z filtrem SPF dla dzieci, używany przez całą rodzinę

Pozostałe produkty do pielęgnacji jestem w stanie przelać czy przełożyć do pojemniczków o mniejszych pojemnościach. Nie zawsze dotyczy to żelu pod prysznic i szamponu - o ile oczywiście podróżujemy całą rodziną.

 

Co muszę mieć na wyjeździe i jak wygląda moja kosmetyczka?

 


Tyle potrzeba mi do szczęścia na urlopie. Ciekawa jestem, co Ty zabierasz na wakacje w swojej kosmetyczce :) Jesteś minimalistką czy wozisz ze sobą dużo kosmetyków i nie chcesz z tego rezygnować? Podziel się zawartością swojej kosmetyczki i podejściem do pakowania w komentarzu!

Jeśli masz jakieś swoje ulubione tricki dotyczące tego, jak się pakować, to koniecznie podziel się nimi ze mną i innymi! A jeśli ten wpis Ci się przydał, to udostępnij go proszę na Facebooku lub w prywatnej wiadomości do znajomych – temat jest wyjątkowo aktualny, więc chciałabym, żeby trafił do jak największej liczby zainteresowanych. Dziękuję!

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl